Menü

SIK KULLANILAN CİHAZLARDA KURULUM

Smart iptvlere otomatik güncelleme yapabilen kanal listesi yükleme

Samsung , LG, veya android tvlerde bulunun smart iptv tv programı hem basit hemde kolayca kanal listesi yüklenebilir.Yapmanız gereken tv’nizin uygulamalar kısmından kurulumunu gerçekleştirdiginizde karşınıza aşagıdaki gibi bir resim çıkacak. Burada kırmızı kare içinealınmış kısım tv’nizin mac adresidir. Bu adres kanalları aktif etmek için gerekecek.

 

Şimdi http://siptv.eu/mylist/ adresine giriyoruz ve tv de çıkan mac adresini kırmızı alan içine alınmış kısımdan mac yazan yere giriş yapıyoruz ve hemen sagına bizim vermiş oldugumuz m3u dosyasını yapıştırıyorsunuz. save online kısmı seçili olacak ve add link butonuna tıklıyoruz. Ben robot değilim kısmını unutmayalım.

 

 

Televizyondaki smart iptv uygulamasını kapatıp tekrar açalım kanal listesi otomatik olarak televizyonunuza gelecek ve kanal güncellemeleri tv’nize otomatik olarak yüklenecektir.

Enigma 2 Cihazlara otomatik güncellenen kanal listesi yüklenmesi

 

Vu, Dream multimedia, Gigablue, Mutant gibi bir çok cihaz enigma2 sistemini kullanır. Bu cihazlara kanal listesi yüklemek fazla zamanınızı almaz. Otomatik güncelleme destekli olarak anlatacagım. Öncelikle bilgisayarınızda putty programı yoksa buradan yükleyelim.

Program çalıstırıldıgında aşagıdaki gibi bir ekran çıkacak IP adresi yazan kısma kendi uydu cihazınızın ip adresini yazıp telnet seçeneginiği seçmelisiniz.

 

Cihaza bağlandığımızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. login kısmına root yazacağız şifre yoksa direk cihazınıza bağlanırsınız bende şifre vardı şifreyide girdim. Şifre girişi yaparken ekranda yazıldıgı görünmez fakat yazıp enter tusuna bastıgınızda şifre dogruysa bağlanacaktır.

 

Bizden almış olduğunuz kodu bu ekrana yapıştırıp enter tuşuna baştığınızda 2-3 saniye içerisinde cihazınıza kanal listesi yüklenecektir. Cihazınızı kapamaya gerek yok kumandadan baktığınızda buketlerin en üstüne yerleştiğini göreceksiniz.

 

 

Iphone, ipad, apple tv kanal listesi yüklemek

 

İos cihazınızdan app store a girip arama kısmına GSE IPTV yazdıgınızda soldaki uygulama ve pro olmayan versiyonuda mevcut uygulamayı indirdikten sonra çalıştırıyoruz ve karşımıza söyle bir ekran geliyor.

iphone iptv kurulumu

 

Uzak oynatma listelerine tıklıyoruz ve açılan sayfa aşağıdaki gibi sağ üstteki + işaretine tıkladığımızda m3u url ekle kısmı görünecek.

 

 

Buraya Size verecegimiz m3u listesini çalma listesi baglantısı yazan yere  yapıştırıyoruz. Playlist adı yazan yere liste veya herhangi birşey yazabiliriz.

Kanal listesi eklendikten sonra tekrar uzaktan oynatma listelerine girip playlist ismi verdiğimiz liste görünecek ve üzerine tıkladığımızda

 

Tüm kanal grubu diye bir kısım çıkacak onada tıkladıgımızda liste karsımıza gelecek.

 

Windows pc için kurulum

Windows işletim sistemi için öncelikle simpletv programını indirmelisiniz. programı buradan indirebilirsiniz. Zip dosyasından çıkartıyoruz ve tv.exe dosyasını çalıstırıyoruz. aşagıda soldaki gibi bir ekran gelecek bu ekranda işaretli kısıma tıklayıp kanal listesini açacagız.

 

Kanal listesini açtıktan sonra aşağıdaki resimdeki liste yükle kısmını açıyoruz. Size vermiş oldugumuz m3u listesini kopyalayıp buraya yapıştırıyoruz.  Programı başlatınca otomatik yükle kısmını seçiyoruz kırmızı kutu içerisine alınmış kısım.

Kanal listesi yüklenirken bilgisayar 5-10 sn arasında yanıt vermeyebilir. Sonrasında liste soldaki kutucukta listelenecektir.

 

iyi seyirler dileriz.

Evet geldik android, tablet veya android box içinde kullaılabilecek bir uygulamaya.

Öncelikle googleplay a girip iptv yazıyoruz ve ilk sayfada aşağıdaki program çıkıyor. yükle butonuna basıyoruz

 

gogleplay iptv kurulumu

 

Kabul ediyoruz

 

gogleplay iptv server kurulumu

 

Kurulum bittiginde aşagıdaki gibi bir ekran çıkacak ve çalma listesi  ekle kısmına tıklayacağız.

 

gogleplay iptv server kurulumu

 

Çok yapılan yanlışlardan biride aşağıdaki ekranda. Dolayısıyla nereye link yapıştırılacak yazdım. Linkimizi yapıştırıp kanal listesi adını yazıyoruz tek kanal listesi varsa yazmaya gerek yok.

 

gogleplay iptv server kurulumu

 

İşlem tamamlanıyor aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor karşımıza. Geriye tıklayıp izlemek kalıyor.

 

gogleplay iptv programı liste

 

NOT: Müşterilerimiz buradan giriş yaparak ( iptv server bilgisindeki usermane ve password yazan kısımlardaki bilgiler ile giriş yapabilirler) smart iptv için direk mac adresini yapıp yükleme yapabilriler. Aşağda resimde gerekli kısımlar kırmızı kare içine alınmıştır.

Ara